NR 30

Tadeusz Makowski (1882 - 1932)

Plaża, 1930 - 1931

Sucha igła, papier
15.80 x 20.70 cm

sygn. płyta: TM; 12; p.d. oł.: Tade Makowski; l.d.: Epr. d'artiste.

Cena wywoławcza: 10000 zł

CENA UZYSKANA: 10000 zł

Wym. planszy: 280 x 375 mm.
Tadeusz Makowski, Warszawa 1960, poz. 82 (s. 231).
STAN ZACHOWANIA
Odbitka bardzo dobra, niewielkie naddarcie dolnego marginesu.
Wym. planszy: 280 x 375 mm.
STAN ZACHOWANIA
Tadeusz Makowski (1882 - 1932) - Malarz i rysownik, jeden z najwybitniejszych twórców 1. połowy XX w.; studiował w ASP w Krakowie u J. Stanisławskiego i J. Mehoffera, odbył również studia filologiczne na UJ; w 1908 zamieszkał w Paryżu, gdzie związał się z École de Paris.