NR 33

Tadeusz Makowski (1882 - 1932)

Handlarz starzyzną, ok. 1930

Akwaforta, papier
14.00 x 11.00 cm

nie sygnowana

Cena wywoławcza: 4000 zł

CENA UZYSKANA: 4000 zł

Grafika jest wcześniejszym stanem wobec wykonanej do książki Noëla Bureau, "Marché aux puces", 1930. Wym. planszy: 375 x 280 mm.
Tadeusz Makowski, Warszawa 1960, poz. 71 (s. 229).
STAN ZACHOWANIA
Bardzo dobry stan zachowania.
STAN ZACHOWANIA
Bardzo dobry stan zachowania.
Tadeusz Makowski (1882 - 1932) - Malarz i rysownik, jeden z najwybitniejszych twórców 1. połowy XX w.; studiował w ASP w Krakowie u J. Stanisławskiego i J. Mehoffera, odbył również studia filologiczne na UJ; w 1908 zamieszkał w Paryżu, gdzie związał się z École de Paris.