NR 35

Tadeusz Makowski (1882 - 1932)

Pastorałki, 1925

Drzeworyt, papier

Cena wywoławcza: 2400 zł
Wyd. Polskie Towarzystwo Przyjaciół Książki; s. 34, odbito w łącznym nakładzie 520 egz.; egzemplarz nr 65 (z 450 numerowanych cyframi arabskimi).

Sześć drzeworytów całostronnicowych o wym.: 265 x 215 mm, liczne finaliki w drzeworycie.

Dedykacja Tadeusza Makowskiego (Paryż 4.03.1925)
M. Grońska, „Grafika w książce, tece i albumie", Warszawa 1994, poz. 368.
STAN ZACHOWANIA
Zażółcenia, drobne plamki.

STAN ZACHOWANIA
Zażółcenia, drobne plamki.
Tadeusz Makowski (1882 - 1932) - Malarz i rysownik, jeden z najwybitniejszych twórców 1. połowy XX w.; studiował w ASP w Krakowie u J. Stanisławskiego i J. Mehoffera, odbył również studia filologiczne na UJ; w 1908 zamieszkał w Paryżu, gdzie związał się z École de Paris.