NR 37
Druk bibliofilski. akwaforta, miedzioryt, papier
Cena wywoławcza:
1800 zł
Poèmes en prose accompagnés de 6 aux-fortes originales par Gromaire, Dubreuil, Georg, Ralli, Makowski, Per Krohg. [Paris] 1930. M. Seheur. 8, s. [4], 65, [2], tabl. 6. brosz., obw., bibułka ochronna (z nadrukowanymi informacjami tytułowymi).
Wydano 200 egz. numerowanych, na welinie z Arches, ten nr 4.
Na tablicach sześć oryginalnych grafik, w tym akwaforta Tadeusza Makowskiego. Grafika T. Makowskiego zatytułowana „Handlarz starzyzną”, wym.: 140 x 110 mm (arkusz: 245 x 180 mm); sygn. pł. inicjałem TM. Odbita na grubym papierze czerpanym jest w doskonałym stanie. Pochodzi z najlepszego okresu twórczości artysty. Rzadkie.
W. Jaworska, „Tadeusz Makowski: życie i twórczość”, Warszawa 1964
W. Jaworska, „Tadeusz Makowski”, Muzeum Narodowe w Warszawie, 1960, s. 229, poz. 71.
STAN ZACHOWANIA
Bardzo dobry.
STAN ZACHOWANIA
Bardzo dobry.
Noël Boreau -
Awangardowy poeta i publicysta żyjący w I połowie XX wieku we Francji.