NR 4

Jerzy Kossak (1886 - 1955)

Huzarzy, 1922

Olej, płótno autorsko naklejone na tekturę
33.00 x 44.00 cm

sygn. p.d.: Jerzy Kossak 1922

Jerzy Kossak (1886 - 1955) -
Malarz; syn Wojciecha, wnuk Juliusza, brat Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej i Magdaleny Samozwaniec. Studiował w pracowni ojca i dziadka; pracował w Krakowie. Znany przede wszystkim z obrazów o tematyce batalistycznej.