NR 43

Feliks Jabłczyński (1865 - 1928)

Kleopatra, 1907

Ceratoryt, technika własna, bibułka, papier

Cena wywoławcza: 1900 zł

CENA UZYSKANA: 1900 zł

5 stanów (wariantów) grafiki, wykonanych w technice ceratorytu; średni wymiar: 280 x 200 mm; część sygnowana i datowana przez autora.

Polnische Graphik 1890-1916, s. 35, poz. 17 (il.)

Feliks Jabłczyński (1865 - 1928) -
Grafik, malarz i pisarz, reprezentant symbolizmu; studiował chemię i biologię na uniwersytecie w Dorpacie; w 1893 wspólnie z J. Pankiewiczem odbył podróż artystyczną do Włoch; był członkiem Towarzystwa Artystów Polskich „Sztuka”.