NR 44

Feliks Stanisław Jasiński (1862 - 1901)

Kobieta na cokole (Femme sur un socle), po 1893 (1908)

Drzeworyt langowy, papier
35.00 x 17.00 cm

sygn. pł. p.d.: FJ

Cena wywoławcza: 800 zł
Jest to odbitka, wykonana na zlecenie Leopolda Wellisza, który był właścicielem klocków drzeworytniczych Jasińskiego. W 1908, następnie w latach 30. XX w. zlecał wykonanie z nich odbitek
L. Wellisz, Wspomnienia…, Warszawa 1970, poz. 31, s. 33.
Feliks Stanisław Jasiński (1862 - 1901) - Polski malarz i grafik zwiążany z Francją. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Brukseli i Acaemie Julian w Paryżu. CzłonekTowarzystwa Artystów Polskich "Sztuka". Tworzył głownie miedzioryty, akwaforty i litografie.