NR 5

Bronisława Rychter Janowska (1872 - 1953)

Wnętrze dworu. Sala z postaciami, , lata 30. XX w.

Olej, tektura
16.00 x 23.00 cm

sygn. l.d.: B. Rychter-Janowska.

Cena wywoławcza: 5000 zł *

CENA UZYSKANA: 6000 zł *

Kompozycja klasyczna dla twórczości artystki.

«Rychter-Janowska Bronisława nie odstępuje ani o krok od linii swej tematyki i maniery, zachwycając siebie i pewną kategorię widzów rozległą gamą swoich wnętrz, ruin, dworków, kościołów i chatek»

(„Przegląd Artystyczny” 1937 nr 8–9).

Bronisława Rychter Janowska (1872 - 1953) -
Krakowska malarka. Studiowała w akademii monachijskiej, we Florencji i w Rzymie; liczne jej podróże artystyczne po Włoszech stanowiły inspirację do tworzenia pejzaży, najczęściej z przedstawieniami antycznych ruin.