NR 53

Stefan Mrożewski (1894 - 1975)

St. Gregorio a Roma, 1938

Drzeworyt, papier
22.00 x 19.00 cm

sygn. p.d. płyta oraz oł.: Stef. Mrożewski Roma 38.

Cena wywoławcza: 900 zł

CENA UZYSKANA: 950 zł

A. Pietrzak, Czarodziej rylca, Warszawa 2004, poz. 212.
STAN ZACHOWANIA
Piękna czarna odbitka.
STAN ZACHOWANIA
Piękna czarna odbitka.
Stefan Mrożewski (1894 - 1975) -
Grafik, malarz, ceramik; studiował m.in. w poznańskiej Państwowej Szkole Sztuk Zdobniczych oraz warszawskiej Szkole Sztuk Pięknych (u W. Skoczylasa); był współzałożycielem Związku Polskich Artystów Grafików (1919), członkiem Stowarzyszenia Polskich Artystów Grafików Ryt (od 1925); uprawiał przede wszystkim drzeworyt, realizował głównie portrety,...