NR 54

Jean-Pierre Norblin de la Gourdaine (1745 - 1830)

Postaci, XIX w.

Sangwina, papier

Opisane p.d. część passe-partout: J.P. Norblin

Cena wywoławcza: 2800 zł

Zespół 3 rysunków (sangwina); I: 8,5 x 7,5 cm; II: 8,8 x 7 cm; III: 8,5 x 7,4 cm.

STAN ZACHOWANIA

Całość w dawnej oprawie. Ślady zalania.

STAN ZACHOWANIA

Jean-Pierre Norblin de la Gourdaine (1745 - 1830) - Malarz, rysownik i grafik pochodzenia francuskiego, jeden z najważniejszych artystów okresu rokoka, klasycyzmu i romantyzmu, uważany za jednego z twórców polskiej narodowej szkoły malarstwa; studiował w Paryżu; w l. 1772-74 przebywał w Londynie i Paryżu, realizując zlecenia rodu Czartoryskich, którzy w 1774 sprowadzili go do Polski...