NR 55

Jean-Pierre Norblin de la Gourdaine (1745 - 1830)

Postaci, XIX w.

Sangwina, papier

Opisane p.d. część passe-partout: J.P. Norblin.

Cena wywoławcza: 2800 zł
Zespół 3 rysunków (sangwina); 9,5 x 23 cm.
STAN ZACHOWANIA
Całośc w dawnej oprawie.
STAN ZACHOWANIA
Całośc w dawnej oprawie.
Jean-Pierre Norblin de la Gourdaine (1745 - 1830) - Malarz, rysownik i grafik pochodzenia francuskiego, jeden z najważniejszych artystów okresu rokoka, klasycyzmu i romantyzmu, uważany za jednego z twórców polskiej narodowej szkoły malarstwa; studiował w Paryżu; w l. 1772-74 przebywał w Londynie i Paryżu, realizując zlecenia rodu Czartoryskich, którzy w 1774 sprowadzili go do Polski...