NR 56

Józef Pankiewicz (1866 - 1940)

1. Rouen - Le Cours la Reine 2. Venice - Les Gondoles, 1899 lub 1904

Akwaforta na papierze holenderskim Van Gelder

Cena wywoławcza: 4000 zł
Wym.: 1.: 80 x 135 mm; 2.: 90 x 169 mm;

sygn. oł. p. d.: Pankiewicz, odb. Nr l. d.: 13; p. d.: suchy tłok wydawcy.

Dwie odbitki na oryg. planszy o wym.: 325 x 250 mm.

Grafiki z teki: Quatorze Eaux-Fortes, Paris, 1899.

Teka w nakł. 100 egz.
Józef Pankiewicz, Życie i dzieło, W-wa 2006, poz. 53, s. 307, poz. 56, s. 309.

M. Grońska, Grafika w Książce, tece i albumie, Ossolineum, 1994, poz. 430.

Teka w nakł. 100 egz.

Józef Pankiewicz (1866 - 1940) - Malarz i grafik, jeden z pierwszych impresjonistów i symbolistów w polskiej sztuce przełomu XIX i XX w., inicjator koloryzmu w polskim malarstwie l. 20. i 30., pionier grafiki artystycznej