NR 57

Józef Pankiewicz (1866 - 1940)

Ponte Vecchio we Florencji, 1900

Sucha igła, papier
16.80 x 23.50 cm

sygn. oł. p.d.: Pankiewicz

Cena wywoławcza: 2400 zł

CENA UZYSKANA: 3700 zł

Uwieczniony na grafice Ponte Vecchio. na którym od wieków swoje kramy rozkładają złotnicy to jedna z wizytówek miasta.
Józef Pankiewicz. Życie i dzieło, Warszawa 2006, poz. 21, s. 288.
STAN ZACHOWANIA
Grafika po konserwacji.
STAN ZACHOWANIA
Grafika po konserwacji.
Józef Pankiewicz (1866 - 1940) - Malarz i grafik, jeden z pierwszych impresjonistów i symbolistów w polskiej sztuce przełomu XIX i XX w., inicjator koloryzmu w polskim malarstwie l. 20. i 30., pionier grafiki artystycznej