NR 62

Siemieński Lucjan, Album polskich malarzy, z wystawy TPSP w Krakowie, 1859

Litografia, papier

Cena wywoławcza: 2000 zł
Druk artystyczny; 4, s. 34, 8 tablic litograficznych na tincie: 1. Śmierć Wandy wg obrazu M.A. Piotrowicza; 2. Wróżka wg L. Loeflera; 3. Więzienie Katarzyny Jagiellonki wg J. Simmlera; 4. Dziewczyna bez dachu wg W. Gersona; 5. Zygmunt I wg J. Matejki, 6. Wacław i Miecznik wg A. Kaplińskiego; 7. Kiermasz w Tyńcu wg A. Kotsisa; 8. Zamek tęczyński wg A. Schouppe. Nakł. Księgarni D. E. Friedleina. Graficzne reprodukcje znanych obrazów wybitnych XIX-wiecznych polskich malarzy. Piękne odbitki. Stan zachowania: Brak jednej karty wyklejkowej, niewielkie plamki.