NR 65

Jan Tarasin (1926 - 2009)

Testament Franciszka Villona, 1963

Litografia, papier

Cena wywoławcza: 3200 zł *
Teka 8 litografii w passe-partout. Każda grafika sygnowana i datowana oł. przez autora.
Teka wydana w 1963 w Pinkegalery w Gissenburgu. Egzemplarz nr 66/100. Na ostatniej stronie podpisany i numerowany przez autora.
STAN ZACHOWANIA
Spękania obwoluty na grzbiecie.
STAN ZACHOWANIA
Jan Tarasin (1926 - 2009) - Malarz, grafik, rysownik, fotograf, eseista, profesor ASP w Krakowie i Warszawie; studiował na krakowskiej ASP (u W. Taranczewskiego i Z. Pronaszki); od 1962 jest członkiem Grupy Krakowskiej; w l. 70. wypracował własny styl inspirowany filozofią Dalekiego Wschodu oraz spekulacjami matematycznymi i semantycznymi; uprawiał rysunek i grafikę, pisał teksty teoretyczne i komentarze do...