NR 64

Zofia Stankiewicz (1862 - 1955)

Matka Boska Toruńska

Akwaforta, akwatinta, papier
18.50 x 15.00 cm

sygn. oł. l. d.: Zofia Stankiewicz; p. d.: tytuł

Cena wywoławcza: 400 zł
STAN ZACHOWANIA
Grafika naklejona na kartonowy podkład.
STAN ZACHOWANIA
Zofia Stankiewicz (1862 - 1955) - Graficzka, malarka, rysowniczka i ilustratorka, reprezentantka symbolizmu; ukończyła studia chemiczne w Charkowie; malarstwo studiowała w warszawskiej Szkole Rysunkowej (u W. Gersona) i w Académie Julian w Paryżu; jako ilustratorka współpracowała z warszawskimi czasopismami, m.in. z „Tygodnikiem Ilustrowanym”; od 1904 zajmowała się wyłącznie grafiką, zwłaszcza akwafortą