NR 69
Panorama Lwowa z Wysokiego Zamku
Akwaforta, papier
18.00 x 23.60 cm
sygn. oł. p. d.: Za; l. d. oł.: Lemberg.
Władysław Zakrzewski (1903 - 1944) -
Malarz i grafik; w l. 1922-1924 studiował w krakowskiej ASP pod kierunkiem Władysława Jarockiego i Józefa Pankiewicza; w 1926 wyjechał do Paryża na dalsze studia; w 1930 wrócił do kraju; w l. 1932-1937 studiował grafikę w warszawskiej ASP u Jana Wojnarskiego; początkowo uprawiał malarstwo, a od 1932 zajmował się wyłącznie grafiką.