NR 70
Miedzioryt podkolorowany gwaszem, papier
18.00 x 13.40 cm
sygn. oł. p. d.: Zakrz; oł. l. d. Krakowianka; sygn. również w obrębie kompozycji: Zakrzewski / Kraków 1939.
STAN ZACHOWANIA
Grafika podklejona na kartonowy podkład.
Władysław Zakrzewski (1903 - 1944) -
Malarz i grafik; w l. 1922-1924 studiował w krakowskiej ASP pod kierunkiem Władysława Jarockiego i Józefa Pankiewicza; w 1926 wyjechał do Paryża na dalsze studia; w 1930 wrócił do kraju; w l. 1932-1937 studiował grafikę w warszawskiej ASP u Jana Wojnarskiego; początkowo uprawiał malarstwo, a od 1932 zajmował się wyłącznie grafiką.