NR 68

Jan Wojnarski (1879 - 1937)

Leżąca, lata 20. XX w.

Akwaforta, papier
14.30 x 30.00 cm

sygn.. oł. p.d.: J.Wojnarski, l.d.: własnoręczna odb.[itka] (kwasoryt)

Cena wywoławcza: 1000 zł
Rzadkie.
B. Lewińska-Gwóźdź, Jan Wojnarski. Malarstwo, grafika i rysunek. Między niebem a kamieniem, Pelplin [2000].
Rzadkie.
Jan Wojnarski (1879 - 1937) - Malarz i grafik; studiował u J. Pankiewicza w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych; uprawiał różne techniki graficzne: miedzioryt, akwafortę, akwatintę, litografię, chętnie przedstawiał widoki miast, m.in. Krakowa i Gdańska; realizował akty, portrety, sceny alegoryczne i religijne, pejzaże, zwłaszcza miejskie, a także martwe natury.