NR 72

Filip Karol Malcz (1797 - 1867)

Para lichtarzy, Warszawa, 1862

29.00 cm

Cena wywoławcza: 9000 zł

Para srebrnych lichtarzy. Sygnowane na podstawie nazwą i symbolem wytwórcy, oraz puncą probierza. Profitki sygnowane cechą pomocniczą probierni warszawskiej.

STAN ZACHOWANIA
Bardo dobry stan zachowania. Podstawy dociążone drewnianymi klockami.

STAN ZACHOWANIA
Filip Karol Malcz (1797 - 1867) - Jeden z najwybitnieszych złotników warszawskich pierwszej połowy XIX wieku. Posiadał pracownię przy Krakowskim Przedmieściu. W roku 1830 Malcz wycofał się z zawodu, przekazując firmę Teodorowi Wernerowi (1836-1902), bratankowi żony. Firma Malcz już wkrótce po otwarciu zdobyła opinię jednej z najlepszych w Warszawie.