NR 72
Para lichtarzy, Warszawa, 1862
29.00 cm
Cena wywoławcza:
9000 zł
Para srebrnych lichtarzy. Sygnowane na podstawie nazwą i symbolem wytwórcy, oraz puncą probierza. Profitki sygnowane cechą pomocniczą probierni warszawskiej.
STAN ZACHOWANIA
Bardo dobry stan zachowania. Podstawy dociążone drewnianymi klockami.
STAN ZACHOWANIA
Filip Karol Malcz (1797 - 1867) -
Jeden z najwybitnieszych złotników warszawskich pierwszej połowy XIX wieku. Posiadał pracownię przy Krakowskim Przedmieściu. W roku 1830 Malcz wycofał się z zawodu, przekazując firmę Teodorowi Wernerowi (1836-1902), bratankowi żony. Firma Malcz już wkrótce po otwarciu zdobyła opinię jednej z najlepszych w Warszawie.
Malcz prezentował swoje wyroby na... PRZEJDŹ DO KARTY ARTYSTY