28 marca 2020r., godz. 12:00
Termin i miejsce aukcji / Auction time and location
28 III 2020, godzina 12:00
Os. Górali 24, Kraków
W ofercie m.in.: Albrecht DÜRER, Teresa RUDOWICZ, Jacek MALCZEWSKI, Wlastimil HOFMAN, Alfons KARPIŃSKI, Teadeusz MAKOWSKI, Adam MARCZYŃSKI, Max KLINGER, Kazimierz MIKULSKI, Jerzy NOWOSIELSKI, Jerzy SKARŻYŃSKI, Wojciech WEISS, Adam BUNSCH, Jan HRYNKOWSKI i wielu innych.
Wystawa przedaukcyjna / Auction Preview
23-27 III 2020, 11:00 - 17:00
Katalog aukcyjny dostępny także na One Bid oraz Artinfo.pl
UWAGA: Przyjmujemy dzieła sztuki na kolejne aukcje!
Zapraszamy do kontaktu:
tel. +48 668 900 360
kontakt@nautilus-art.pl
Pon.-Pt. 11:00 - 17:00
Sob. 11:00-15:00
Jak sprzedać na aukcji - czytaj więcej
NAUTILUS w Nowej Hucie? - czytaj więcej
1
Kornel Nepomucen Cielecki
Akwarela, papier, 24.50 x 32.00 cm
Cena wywoławcza: 800 złCena uzyskana: 800 zł
2
Witold Damazy Damasiewicz (1919 - 1996)
Olej, płótno, 160.00 x 110.00 cm
Cena wywoławcza: 8000 zł3malarstwo
Vlastimil Hofmann (1881 - 1970)
Portret kobiety w góralskiej chuście, 1908
Olej, płótno, 47.00 x 47.00 cm
Cena wywoławcza: 15000 zł4malarstwo
Gwasz, tektura, 31.00 x 49.00 cm
Cena wywoławcza: 3500 złCena uzyskana: 4000 zł
5rysunek
Jan Hrynkowski (1891 - 1971)
Chrystus Dźwigający Krzyż, 1960
Sangwina, papier, 56.00 x 47.00 cm
Cena wywoławcza: 1600 zł9malarstwo
Alfons Karpiński (1875 - 1961)
Olej, tektura, 36.00 x 50.50 cm
Cena wywoławcza: 12000 zł10malarstwo
Tadeusz Kleczyński (XX w.)
Józef Piłsudski czytający Gazetę Polską, 1932
Akwarela, papier, 29.00 x 22.00 cm
Cena wywoławcza: 1200 złCena uzyskana: 1800 zł
11malarstwo
Tadeusz Kleczyński (XX w.)
12malarstwo
Tadeusz Kleczyński (XX w.)
Akwarela, papier, 29.00 x 21.50 cm
13malarstwo
Emil Krcha (1884 - 1972)
olej, płótno, 64.50 x 100.00 cm
Cena wywoławcza: 15000 zł14malarstwo
Włodzimierz Kunz (1926 - 2002)
List z St. Tropez do Józefa Marka
Olej, collage, płótno, 60.00 x 62.50 cm
Cena wywoławcza: 3500 zł15malarstwo
Tadeusz Makowski (1882 - 1932)
Akwarela, piórko, sepia, papier, 28.00 x 34.50 cm
Cena wywoławcza: 45000 zł16malarstwo
Akwarela, piórko, sepia, 29.00 x 35.00 cm
Cena wywoławcza: 44000 zł17rysunek
Piórko, sepia, papier żeberkowy, 24.00 x 31.50 cm
Cena wywoławcza: 32000 zł18malarstwo
Akwarela, papier, 24.50 x 33.00 cm
Cena wywoławcza: 60000 zł19malarstwo
Jacek Malczewski (1854 - 1929)
Olej, tektura, 31.00 x 40.00 cm
Cena wywoławcza: 60000 złCena uzyskana: 60000 zł
20malarstwo
Efraim Mandelbaum (1884 - 1943)
Martwa natura, lata 20. XX wieku
Olej, płótno, 50.00 x 60.00 cm
Cena wywoławcza: 6000 złCena uzyskana: 6000 zł
21malarstwo
Adam Marczyński (1908 - 1985)
Olej, płótno, 50.00 x 70.00 cm
Cena wywoławcza: 6500 zł23malarstwo
Józef Marek (1922 - 2020)
Olej, płótno, 117.00 x 74.00 cm
Cena wywoławcza: 2400 złCena uzyskana: 2400 zł
24malarstwo
Lucjan Mianowski (1933 - 2009)
Olej, płótno, blacha aluminiowa, 48.00 x 63.50 cm
Cena wywoławcza: 7200 złCena uzyskana: 7200 zł
25malarstwo
Kazimierz Mikulski (1918 - 1998)
Olej, płótno, 61.00 x 50.00 cm
Cena wywoławcza: 25000 złCena uzyskana: 55000 zł
26rysunek
Kobieta i pajęczyna, początek lat 90. XX w.
Piórko, tusz, 30.00 x 24.50 cm
Cena wywoławcza: 1600 złCena uzyskana: 1600 zł
27rysunek
Kobieta i pajęczyny, początek lat 90. XX w.
28malarstwo
Dariusz Mlącki
olej, płótno, 59.50 x 80.50 cm
Cena wywoławcza: 4500 zł29rysunek
Daniel Mróz (1917 - 1993)
Kredka czarna, papier, 14.50 x 25.00 cm
Cena wywoławcza: 1000 złCena uzyskana: 1000 zł
30rysunek
Daniel Mróz (1917 - 1993)
piórko, tusz, papier, 32.00 x 19.50 cm
Cena wywoławcza: 2000 zł31rysunek
Daniel Mróz (1917 - 1993)
Cena wywoławcza: 2000 zł32rysunek
Janina Muszanka-Łakomska (1920 - 1982)
tusz, ołówek, papier, 31.50 x 22.20 cm
Cena wywoławcza: 900 złCena uzyskana: 1100 zł
34rysunek
Kredka, papier, 22.50 x 32.50 cm
Cena wywoławcza: 1200 złCena uzyskana: 1200 zł
36malarstwo
Stanisław Witold Noakowski (1867 - 1928)
Tusz lawowany, pędzel, papier żeberkowy (Frangle), 36.50 x 50.00 cm
Cena wywoławcza: 1600 zł38malarstwo
Jerzy Nowosielski (1923 - 2011)
Sobór Świętej Trójcy w Hajnówce (arch. A. Grygorowicz) wg wizji Jerzego Nowosielskiego
Tusz, gwasz, papier, 14.50 x 14.00 cm
Cena wywoławcza: 2900 złCena uzyskana: 2900 zł
39malarstwo
Cerkiew murowana na zielonym tle / na odwrocie szkic wsi z drewnianą cerkwią zrębową
Ołówek, papier, 17.00 x 12.00 cm
Cena wywoławcza: 3900 zł40malarstwo
Górowo Iławeckie: cerkiew grekokatolicka, projekt aranżacji, ok. 1981
Gwasz, karton, 34.00 x 24.50 cm
Cena wywoławcza: 7900 zł41malarstwo
Janina Nowotnowa (1883 - 1963)
Zakopane (Równia Krupowa), 1924
Olej, tektura, 26.00 x 38.00 cm
Cena wywoławcza: 2000 zł42rysunek
Jerzy Panek (1918 - 2001)
Trzy akty i malarka przy sztaludze, 1946
Ołówek, papier
Cena wywoławcza: 1200 zł43malarstwo
Teresa Rudowicz (1928 - 1994)
Assemblage, płótno, 161.00 x 70.00 cm
Cena wywoławcza: 45000 złCena uzyskana: 45000 zł
46malarstwo
Adam Setkowicz (1876 - 1945)
Zimowe zaprzęgi, lata 20. XX wieku
Olej, płótno, 29.50 x 49.50 cm
Cena wywoławcza: 4800 złCena uzyskana: 4800 zł
46malarstwo
Jerzy Skarżyński (1924 - 2004)
Technika własna: tusze kolorowe na płótnie fotograficznym, 59.70 x 59.50 cm
Cena wywoławcza: 13800 zł49malarstwo
Jan Szancenbach (1928 - 1998)
Olej, płótno, 66.00 x 78.00 cm
Cena wywoławcza: 15000 złCena uzyskana: 15000 zł
50malarstwo
Jan Szancenbach (1928 - 1998)
Olej, płótno, 76.00 x 86.00 cm
Cena wywoławcza: 16000 zł53malarstwo
Paweł Taranczewski (ur. 1940)
Olej, płótno, 80.00 x 100.00 cm
Cena wywoławcza: 3200 złCena uzyskana: 3000 zł
56malarstwo
Stanisław Wałach (1919 - 1983)
Akwarela, papier, 10.00 x 31.50 cm
Cena wywoławcza: 500 złCena uzyskana: 600 zł
58malarstwo
Eugeniusz Waniek (1906 - 2009)
Olej, płótno, 55.00 x 46.00 cm
Cena wywoławcza: 8000 zł59rysunek
Antoni Wasilewski (1905 - 1975)
Piórko, tusz, 21.30 x 24.00 cm
Cena wywoławcza: 800 zł60rysunek
Piłsudski w zabawie ciuciubabka (perypetie rządów Kazimierza Bartla)
Piórko, tusz, 19.40 x 22.50 cm
60rysunek
Wojciech Weiss (1875 - 1950)
Pastel, ołówek, papier, 24.00 x 34.50 cm
Cena wywoławcza: 4000 złCena uzyskana: 4000 zł
63malarstwo
Stanisław Wójtowicz (1920 - 1990)
Olej, płótno, 72.00 x 48.00 cm
Cena wywoławcza: 2800 zł64malarstwo
olej, płótno, 100.00 x 72.50 cm
Cena wywoławcza: 12000 zł65malarstwo
Krystyn Zieliński (1929 - 2007)
Akryl, płyta pilśniowa, 61.00 x 61.00 cm
Cena wywoławcza: 8000 złCena uzyskana: 8000 zł
66malarstwo
krąg Tadeusza Pruszkowskiego
Chłopiec z gołębiami, lata 20 XX wieku
Olej, sklejka, 80.00 x 64.00 cm
Cena wywoławcza: 2400 złCena uzyskana: 4800 zł
67malarstwo
Józef Pieniążek (1888 - 1953)
Wilamowiczanki w kościele, 1939
Akwarela, papier autorsko naklejony na tekturę, 41.50 x 30.60 cm
Cena wywoławcza: 2800 zł68malarstwo
Józef Pieniążek (1888 - 1953)
Wnętrze kościoła w Wilamowicach, 1939
Akwarela, papier naklejony na tekturę, 42.00 x 34.00 cm
Cena wywoławcza: 2500 zł69malarstwo
Józef Pieniążek (1888 - 1953)
Akwarela, papier naklejony na tekturę, 42.50 x 34.00 cm
Cena wywoławcza: 2800 zł70malarstwo
Józef Pieniążek (1888 - 1953)
Akwarela, papier autorsko naklejony na tekturę, 32.00 x 40.20 cm
Cena wywoławcza: 1400 zł71malarstwo
Józef Pieniążek (1888 - 1953)
Rodzina mieszczańska z Żywca, 1932
Akwarela, papier autorsko naklejony na tekturę, 38.50 x 29.50 cm
Cena wywoławcza: 2800 zł72malarstwo
Józef Pieniążek (1888 - 1953)
Wojciech Majka z Przyszowej, 1933
Akwarela, papier autorsko naklejony na tekturę, 42.00 x 31.00 cm
Cena wywoławcza: 2800 zł73malarstwo
Józef Pieniążek (1888 - 1953)
Cena wywoławcza: 2800 zł75malarstwo
Józef Pieniążek (1888 - 1953)
Akwarela, papier autorsko naklejony na tekturę, 32.00 x 42.00 cm
Cena wywoławcza: 2800 zł76malarstwo
Józef Pieniążek (1888 - 1953)
Akwarela, papier autorsko naklejony na tekturę, 42.00 x 31.20 cm
Cena wywoławcza: 2500 zł77malarstwo
Józef Pieniążek (1888 - 1953)
Akwarela, papier autorsko naklejony na tekturę, 42.00 x 32.00 cm
Cena wywoławcza: 2800 zł78malarstwo
Józef Pieniążek (1888 - 1953)
Trzy kobiety z Wilamowic, 1934
Akwarela, papier autorsko naklejony na tekturę, 42.00 x 24.00 cm
Cena wywoławcza: 2800 zł79malarstwo
Józef Pieniążek (1888 - 1953)
Akwarela, papier autorsko naklejony na tekturę, 32.80 x 28.00 cm
Cena wywoławcza: 2500 zł80malarstwo
Józef Pieniążek (1888 - 1953)
Akwarela, papier autorsko naklejony na tekturę, 40.00 x 31.50 cm
Cena wywoławcza: 2800 zł81malarstwo
Józef Pieniążek (1888 - 1953)
Cena wywoławcza: 2800 złCena uzyskana: 2800 zł
82malarstwo
Józef Pieniążek (1888 - 1953)
Kapliczka maryjna z Czarnego Potoku, 1933
Akwarela, papier autorsko naklejony na tekturę, 43.00 x 31.00 cm
Cena wywoławcza: 2500 zł83grafika
Eugenius Delacroix (1798 - 1863)
Akwaforta, papier, 7.80 x 20.50 cm
Cena wywoławcza: 800 zł85grafika
Albrecht Dürer (1471 - 1528)
Drzeworyt, 12.80 x 9.80 cm
86grafika
Albrecht Dürer (1471 - 1528)
Drzeworyt, 12.80 x 9.70 cm
Cena wywoławcza: 3200 złCena uzyskana: 3200 zł
86grafika
Max Klinger (1857 - 1920)
Akwaforta, akwatinta, 18.00 x 20.50 cm
Cena wywoławcza: 800 zł87grafika
Max Klinger (1857 - 1920)
Akwaforta, akwatinta, 30.00 x 27.00 cm
Cena wywoławcza: 800 zł88grafika
Max Klinger (1857 - 1920)
Akwaforta, 14.40 x 26.80 cm
Cena wywoławcza: 700 zł89grafika
Max Klinger (1857 - 1920)
Akwaforta, sucha igła, 27.50 x 21.50 cm
Cena wywoławcza: 800 zł91grafika
Max Klinger (1857 - 1920)
Akwaforta, akwatinta, 28.50 x 19.50 cm
Cena wywoławcza: 600 złCena uzyskana: 600 zł
91grafika
Max Klinger (1857 - 1920)
Akwaforta, akwatinta, 24.50 x 16.80 cm
Cena wywoławcza: 800 zł92grafika
Max Klinger (1857 - 1920)
Akwaforta, akwatinta, sucha igła, 23.00 x 18.00 cm
Cena wywoławcza: 1600 zł94grafika
Akwaforta, miedzioryt, papier, 31.70 x 21.20 cm
95grafika
Projekt pomnika Legionów Polskich, 1812
Akwaforta, 28.00 x 51.10 cm
Cena wywoławcza: 3200 zł96grafika
Zygmunt Acedański (1909 - 1991)
Krzemieniec. Ulica Miodowa, 1935
Drzeworyt sztorcowy, papier, 17.50 x 23.50 cm
Cena wywoławcza: 600 zł97grafika
Konstanty Brandel (1880 - 1970)
Akwatinta papier, 6.50 x 11.00 cm
Cena wywoławcza: 500 złCena uzyskana: 700 zł
98grafika
Adam Bunsch (1896 - 1969)
Drzeworyt barwny, bibuła, papier z Arches, 16.50 x 25.50 cm
Cena wywoławcza: 450 złCena uzyskana: 450 zł
99grafika
Adam Bunsch (1896 - 1969)
Drzeworyt barwny, papier, 27.50 x 14.50 cm
Cena wywoławcza: 900 zł100grafika
Adam Bunsch (1896 - 1969)
Drzeworyt barwny, papier, 12.50 x 29.00 cm
101grafika
Adam Bunsch (1896 - 1969)
Drzeworyt barwny, papier, 27.00 x 17.20 cm
Cena wywoławcza: 600 złCena uzyskana: 900 zł
102grafika
Adam Bunsch (1896 - 1969)
Drzeworyt barwny, papier, 9.00 x 35.00 cm
Cena wywoławcza: 500 złCena uzyskana: 500 zł
103grafika
Adam Bunsch (1896 - 1969)
Drzeworyt barwny, papier, 22.00 x 33.50 cm
Cena wywoławcza: 600 złCena uzyskana: 800 zł
104grafika
Teodor Grott (1884 - 1972)
Wnętrze Kościoła Mariackiego, 1911
Autolitografia barwna, 41.00 x 29.50 cm
Cena wywoławcza: 300 złCena uzyskana: 300 zł
105grafika
Jan Hrynkowski (1891 - 1971)
Drzeworyt, papier, 13.00 x 13.00 cm
106grafika
Władysław Jahl (1886 - 1953)
Don Kichote wśród pikinierów, 1951
papier/akwaforta
Cena wywoławcza: 550 złCena uzyskana: 550 zł
107grafika
Stanisław Kamocki (1875 - 1944)
Cena wywoławcza: 300 zł109grafika
Leon Kosmulski (1904 - 1952)
Kościół św. Aleksandra w Warszawie, 1946
Miedzioryt, papier, 15.50 x 18.50 cm
109grafika
Aleksander Laszenko (1883 - 1944)
Drzeworyt barwny, papier, 42.20 x 24.40 cm
Cena wywoławcza: 1200 zł112grafika
Litografia barwna, 50.00 x 69.00 cm
Cena wywoławcza: 2000 złCena uzyskana: 2000 zł
113grafika
Litografia, papier, 49.50 x 32.00 cm
Cena wywoławcza: 1800 złCena uzyskana: 1800 zł
114grafika
Akwaforta, papier, 14.00 x 11.00 cm
Cena wywoławcza: 5000 zł115grafika
Józef Mehoffer (1869 - 1946)
Portret O. Joachima Berthier Dominikanina we Fryburgu w Szwajcarii, 1918
Akwaforta, sucha igła, 26.50 x 20.80 cm
Cena wywoławcza: 1500 złCena uzyskana: 2000 zł
118grafika
Karol Mondral (1880 - 1957)
Akwaforta, papier, 18.00 x 25.00 cm
119grafika
Karol Mondral (1880 - 1957)
Dziewczynka w stroju bretońskim, 1914
Akwaforta, 16.40 x 14.30 cm
120grafika
Jerzy Panek (1918 - 2001)
Odprysk, papier, 56.00 x 75.00 cm
Cena wywoławcza: 1800 zł121grafika
Jerzy Panek (1918 - 2001)
odprysk, papier, 39.60 x 49.40 cm
121grafika
Józef Pieniążek (1888 - 1953)
Profesor Leon Wyczółkowski w swojej pracowni, 1925
Akwaforta z akwatintą, 26.80 x 22.50 cm
122grafika
Jerzy Panek (1918 - 2001)
Serigrafia, papier, 30.00 x 21.50 cm
124grafika
Andrzej Pietsch (1932 - 2010)
Podróżowanie wejście I m, 1974
akwaforta, papier, 57.70 x 50.70 cm
125grafika
Wiktor Podoski (1901 - 1970)
Drzeworyt, papier, 11.40 x 13.70 cm
126grafika
Wiktor Podoski (1901 - 1970)
Drzeworyt, papier, 8.60 x 10.40 cm
Cena wywoławcza: 1200 zł127grafika
Michał Rouba (1893 - 1941)
Drzeworyt barwny, papier, 19.50 x 21.50 cm
Cena wywoławcza: 500 złCena uzyskana: 1100 zł
128grafika
Jan Rubczak (1884 - 1942)
Akwaforta, papier, 9.50 x 9.50 cm
Cena wywoławcza: 1200 zł129grafika
Jan Rubczak (1884 - 1942)
Akwaforta, papier, 29.00 x 28.50 cm
131grafika
Jacek Sroka (ur. 1957)
Akwatinta barwna, papier, 56.00 x 78.50 cm
Cena wywoławcza: 1300 złCena uzyskana: 1300 zł
132grafika
Konrad Srzednicki (1894 - 1993)
Litografia, 45.50 x 65.50 cm
Cena wywoławcza: 1500 złCena uzyskana: 1500 zł
133grafika
Bogna [Krasnodębska-Gardowska], 1948
Litografia barwna, 30.00 x 48.00 cm
Cena wywoławcza: 1200 zł134grafika
Litografia barwna, 51.50 x 72.00 cm
135grafika
Litografia barwna, 65.00 x 49.00 cm
136grafika
Litografia barwna, 74.50 x 55.50 cm
Cena wywoławcza: 1200 zł137grafika
Paweł Steller (1895 - 1974)
Drzeworyt barwny, papier, 14.00 x 17.50 cm
Cena wywoławcza: 450 złCena uzyskana: 900 zł
138grafika
Antoni Suchanek (1901 - 1982)
Sucha igła, papier żeberkowy, 10.30 x 8.90 cm
Cena wywoławcza: 360 złCena uzyskana: 360 zł
140grafika
Stanisław Szwarc (1880 - 1953)
Kościół św. Floriana w Krakowie, lata 30. XX w.
Akwaforta, papier, 17.00 x 12.80 cm
141grafika
Zawichost. Domy drewniane, przed 1918
Akwaforta, akwatinta, 13.50 x 18.70 cm
Cena wywoławcza: 600 zł142grafika
Jan Świderski (1913 - 2004)
Drzeworyt, papier, 50.00 x 34.00 cm
Cena wywoławcza: 500 zł143grafika
Wojciech Weiss (1875 - 1950)
Drzeworyt, 11.30 x 17.50 cm
144grafika
Wojciech Weiss (1875 - 1950)
Drzeworyt, 29.50 x 39.50 cm
Cena wywoławcza: 1000 zł145grafika
Wojciech Weiss (1875 - 1950)
Drzeworyt, papier, 17.50 x 11.70 cm
146grafika
Józef Wojciechowski
Staloryt, papier, 17.50 x 32.50 cm
Cena wywoławcza: 360 złCena uzyskana: 600 zł
151grafika
Władysław Zakrzewski (1903 - 1944)
Łazienki w Warszawie; Pomnik Jana III Sobieskiego, lata 30. XX w.
Akwaforta, papier
152grafika
Panorama Krakowa, lata 30. XX w.
Akwaforta kolorowana, papier, 15.80 x 31.80 cm
153grafika
Miedzioryt, papier, 24.00 x 18.80 cm
Cena wywoławcza: 500 złCena uzyskana: 900 zł
154grafika
Kolumna Zygmunta; Staromiejska brama, lata 30. XX w.
Miedzioryt, papier
155grafika
Kużganki wawelskie, lata 30. XX w.
Miedzioryt, papier, 26.20 x 22.20 cm
Cena wywoławcza: 300 złCena uzyskana: 500 zł
156grafika
Kościółek w Miedźnej (ziemia pszczyńska), lata 30. XX w.
Miedzioryt, papier, 15.10 x 15.20 cm
Cena wywoławcza: 400 złCena uzyskana: 600 zł
157fotografia
Janusz Podlecki (1933 - 2015)
Fidel Castro (Portret), 10 –16 VI 1972
Czarno-biała odbitka, papier fotograficzny, 23.80 x 18.00 cm
Cena wywoławcza: 400 złCena uzyskana: 500 zł
158fotografia
Janusz Podlecki (1933 - 2015)
159fotografia
Janusz Podlecki (1933 - 2015)
160fotografia
Janusz Podlecki (1933 - 2015)
Walentyna Tiereszkowa w Nowej Hucie, 1969
Czarno-biała odbitka, papier fotograficzny, 19.80 x 23.80 cm