NR 115

Lucjan Mianowski (1933 - 2009)

Przed lustrem B, 1976

Litografia barwna
68.60 x 46.50 cm

sygn. oł. p.d.: Lucjan Mianowski 76, l.d. tytuł, E/A.

Lucjan Mianowski (1933 - 2009) -
Grafik, malarz; studiował w krakowskiej ASP i w École des Beaux-Arts w Paryżu. Jeden z pierwszych polskich artystów, który w swojej sztuce korzystał z doświadczeń pop-artu, uznawany jest za mistrza barwnej litografii. W latach 60. i 70. uczestniczył w najbardziej prestiżowych światowych konkursach graficznych, festiwalach oraz...