NR 27
Kobieta i pajęczyny, początek lat 90. XX w.
Piórko, tusz
30.00 x 24.50 cm
nie sygn. Na odwrocie opis i potwierdzenie autentyczności przez żonę artysty.
Kazimierz Mikulski (1918 - 1998) -
Malarz, rysownik i scenograf, jeden z wybitniejszych artystów 2. połowy XX w.; studiował w krakowskiej ASP (m.in. u K. Sichulskiego) oraz aktorstwo w Studiu Dramatycznym przy Starym Teatrze w Krakowie; członek Grupy Młodych Plastyków i Grupy Krakowskiej; tworzył pod wpływem surrealizmu i malarstwa metafizycznego, niekiedy odwołującego się do form...