NR 29
Kredka czarna, papier
14.50 x 25.00 cm
sygn. p.d.: Daniel Mróz
Winieta do tygodnika Przekrój nr 1203.
PROWENIENCJA
Praca ze zbiorów rodziny artysty.
Daniel Mróz (1917 - 1993) -
Grafik, scenograf, rysownik; studiował w krakowskiej ASP; był współzałożycielem II Grupy Krakowskiej; popularność zyskał jako ilustrator książek, m.in. Cyberiady i Bajek robotów S. Lema, Opowiadań i dramatów S. Mrożka, Opowiadań profesora Tutki J. Szaniawskiego, Myśli nieuczesanych S.J. Leca, Przemian F. Kafki; stworzył opracowanie graficzne krakowskiego pisma „Przekrój”, z...