NR 5
Chrystus Dźwigający Krzyż, 1960
Sangwina, papier
56.00 x 47.00 cm
sygn. oł. p.d.: j. hrynkowski, 960.
Jan Hrynkowski (1891 - 1971) -
Malarz, grafik, scenograf; związany z Formistami, był współzałożycielem Cechu Artystów Plastyków Jednoróg; początkowo pod wpływem ekspresjonizmu, malował kompozycje formistyczne, później wypracował pod wpływem koloryzmu indywidualny styl; w zakresie grafiki warsztatowej zajmowała go litografia, techniki metalowe, drzeworyt; uprawiał też...