NR 105
Serigrafia
43.70 x 31.00 cm
sygn. oł. p. d.: Jan Tarasin 1983, l.d.: tytuł.
Jan Tarasin (1926 - 2009) -
Malarz, grafik, rysownik, fotograf, eseista, profesor ASP w Krakowie i Warszawie; studiował na krakowskiej ASP (u W. Taranczewskiego i Z. Pronaszki); od 1962 jest członkiem Grupy Krakowskiej; w l. 70. wypracował własny styl inspirowany filozofią Dalekiego Wschodu oraz spekulacjami matematycznymi i semantycznymi; uprawiał rysunek i grafikę, pisał teksty teoretyczne i komentarze do...