NR 105

Jan Tarasin (1926 - 2009)

Nieskończony rejestr, 1983

Serigrafia
43.70 x 31.00 cm

sygn. oł. p. d.: Jan Tarasin 1983, l.d.: tytuł.

Cena wywoławcza: 650 zł

CENA UZYSKANA: 1200 zł

Jan Tarasin (1926 - 2009) - Malarz, grafik, rysownik, fotograf, eseista, profesor ASP w Krakowie i Warszawie; studiował na krakowskiej ASP (u W. Taranczewskiego i Z. Pronaszki); od 1962 jest członkiem Grupy Krakowskiej; w l. 70. wypracował własny styl inspirowany filozofią Dalekiego Wschodu oraz spekulacjami matematycznymi i semantycznymi; uprawiał rysunek i grafikę, pisał teksty teoretyczne i komentarze do...