NR 11

Janina Muszanka-Łakomska (1920 - 1982)

Ryby, ok. 1957

Olej, sklejka
37.50 x 51.20 cm

nie sygn.

Cena wywoławcza: 2400 zł *

CENA UZYSKANA: 2600 zł *

Janina Muszanka-Łakomska, Kraków 2017, il. s. 19, kat. 10.
PROWENIENCJA
Praca ze zbiorów rodziny Artystki.
PROWENIENCJA
Janina Muszanka-Łakomska (1920 - 1982) - Malarka. Studia odbyła w Krakowie w Instytucie Sztuk Pięknych (wydział włókienniczy) oraz na Akademii Sztuk Pięknych (malarstwo) w pracowni Fryderyka Pautscha, Wojciecha Weissa oraz Jerzego Fedkowicza. Żona malarza krakowskiego Tadeusza Łakomskiego. Wieloletni wykładowca na ASP w Krakowie. Odbyła liczne podróże artystyczne, m.in.: do Turcji, Austrii i na Bałkany. Malowała...