NR 17

Walenty Gabrysiak (1920 - 2013)

PIjany czerwienią

Olej, płótno
125.00 x 90.00 cm

sygn. autorsko na blejtramie.

Walenty Gabrysiak (1920 - 2013) - Studia artystyczne odbył w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.
W roku 1948 został przyjęty na drugi rok studiów przez prof. Fryderyka Pautscha.
W latach 1949-54 studiował na Wydziale Malarstwa w pracowniach prof. Adama Marczyńskiego i prof. Wacława Taranczewskiego.