NR 20
Olej, płótno
100.00 x 70.00 cm
sygn. p. d.: J. Kraupe, oraz opisany autorsko na odwrocie
STAN ZACHOWANIA
Z tyłu nalepka:
"FINALISTA KONKURSU OBRAZ ROKU 2001 miesięcznika Art & Bussines, Sztuka Polska i Anyki / Waszawa, Królikarnia, 2 mrca 2002"
Janina Kraupe-Świderska (1921 - 2016) -
Polska malarka współczesna; od 1957 związana z Grupą Krakowską. W twórczości Janiny Kraupe-Świderskiej zauważalny jest silny wpływ kultur Dalekiego Wschodu oraz zasad filozoficznych zen. Artystka poza malarstwem sztalugowym i ściennym zajmowała się grafiką, większość prac zawierała sceny surrealistyczne i abstrakcyjne z elementami astrologii i...