NR 20

Janina Kraupe-Świderska (1921 - 2016)

Jesienny koncet, 2001

Olej, płótno
100.00 x 70.00 cm

sygn. p. d.: J. Kraupe, oraz  opisany autorsko na odwrocie

Cena wywoławcza: 6500 zł *

CENA UZYSKANA: 9000 zł *

STAN ZACHOWANIA
Z tyłu nalepka:
"FINALISTA KONKURSU OBRAZ ROKU 2001 miesięcznika Art & Bussines, Sztuka Polska i Anyki / Waszawa, Królikarnia, 2 mrca 2002"
STAN ZACHOWANIA
Z tyłu nalepka:
Janina Kraupe-Świderska (1921 - 2016) - Polska malarka współczesna; od 1957 związana z Grupą Krakowską. W twórczości Janiny Kraupe-Świderskiej zauważalny jest silny wpływ kultur Dalekiego Wschodu oraz zasad filozoficznych zen. Artystka poza malarstwem sztalugowym i ściennym zajmowała się grafiką, większość prac zawierała sceny surrealistyczne i abstrakcyjne z elementami astrologii i...