NR 22

Janina Kraupe-Świderska (1921 - 2016)

Ulotne frazy, 2004

Olej, płótno
100.00 x 83.00 cm

sygn.. p.d.: J.Kraupe; na odwrocie opis autorski.

Janina Kraupe-Świderska (1921 - 2016) - Polska malarka współczesna; od 1957 związana z Grupą Krakowską. W twórczości Janiny Kraupe-Świderskiej zauważalny jest silny wpływ kultur Dalekiego Wschodu oraz zasad filozoficznych zen. Artystka poza malarstwem sztalugowym i ściennym zajmowała się grafiką, większość prac zawierała sceny surrealistyczne i abstrakcyjne z elementami astrologii i...