NR 24

Jan Szancenbach (1928 - 1998)

Martwa natura

Olej, płótno
65.00 x 75.00 cm

sygn. p. d.: Szancenbach

Jan Szancenbach (1928 - 1998) -
Malarz, grafik; przedstawiciel koloryzmu bliskiego abstrakcji; studiował w krakowskiej ASP (u. W. Weissa i E. Eibischa); od 1948 wykładowca ASP; malował głównie pejzaże, widoki wnętrz, martwe natury, akty, kompozycje figuralne; uprawiał także grafikę, zajmował się plakatem, ilustracją książkową, projektowaniem graficznym, filmem animowanym i...