NR 30

Maciejewski Zbysław (1946 - 1999)

Miciuś, gruszki i arbuzy, 1992

Akryl, płótno
64.00 x 78.00 cm

sygn. p.d.: ZMaciejewski 19 V 2002 oraz opisany autorsko na odwrocie

Maciejewski Zbysław (1946 - 1999) -
Malarz i rysownik. Studiował w krakowskiej ASP u W. Taranczewskiego, od 1973 był pracownikiem ASP (od 1989 profesor); nawiązywał do tradycji symbolizmu i koloryzmu oraz do dekoracyjności Młodej Polski; tworzył kompozycje figuralne pełne symboliczych odniesień, często utrzymane w tajemniczym klimacie