NR 39

Henryk Uziembło (1879 - 1949)

Widok z Tyńca

Akwarela, papier
28.00 x 34.00 cm

sygn. p.d.: H. UZIEMBŁO

Henryk Uziembło (1879 - 1949) - Polski malarz, grafik, projektant, architekt wnętrz, absolwent Wydział Przemysłu Artystycznego Wyższej Szkoły Przemysłowej w Krakowie, Kunstgewerbeschule we Wiedniu oraz krakowskiej ASP (u T. Axentowicza i S. Wyspiańskiego); kierownik artystyczny zakładów witrażowych S. Żeleńskiego.