NR 5

Ludwik Misky (1884 - 1938)

Norbertanki na Salwatorze

Olej, tektura
37.00 x 46.00 cm

sygn. l.d.: Misky

Cena wywoławcza: 3500 zł

CENA UZYSKANA: 3500 zł

Ludwik Misky (1884 - 1938) -
Malarz; w 1902 rozpoczął studia malarskie w krakowskiej ASP pod kierunkiem F. Cynka, L. Wyczółkowskiego, J. Stanisławskiego i J. Mehoffera; odbył studyjne podróże do Włoch, Francji, Niemiec i Wiednia; w l. 1927-32 należał do Cechu Artystów Plastyków "Jednoróg"; wystawiał w Krakowie, Lwowie, Warszawie, Poznaniu, Bydgoszczy i Łodzi; od 1907 zajmował się...