NR 51

Janina Kraupe-Świderska (1921 - 2016)

Foksterier, 1938

Ołówek, papier
18.00 x 16.00 cm

sygn. oł. p.d.: J. Kraupe / 1938 r

Cena wywoławcza: 300 zł
Praca z czasu rozpoczęcia studiów na ASP w Krakowie.
STAN ZACHOWANIA
Na odwrocie fragment szkicu-karykatury
STAN ZACHOWANIA
Janina Kraupe-Świderska (1921 - 2016) - Polska malarka współczesna; od 1957 związana z Grupą Krakowską. W twórczości Janiny Kraupe-Świderskiej zauważalny jest silny wpływ kultur Dalekiego Wschodu oraz zasad filozoficznych zen. Artystka poza malarstwem sztalugowym i ściennym zajmowała się grafiką, większość prac zawierała sceny surrealistyczne i abstrakcyjne z elementami astrologii i...