NR 52

Jacek Malczewski (1854 - 1929)

Dama na mostku

Kredka, papier naklejony na tekturę
20.50 x 13.50 cm

sygn. oł. p.d.: J. Malczewski

Cena wywoławcza: 2500 zł

CENA UZYSKANA: 11500 zł

Studium krajobrazowe, być może z Gardzienic.
Jacek Malczewski (1854 - 1929) -
Malarz, jeden z najwybitniejszych polskich malarzy, przedstawiciel symbolizmu; ojciec Rafała. Studiował w Szkole Sztuk Pięknych w Krakowie (u W. Łuszczkiewicza i J. Matejki) i w École des Beaux-Arts w Paryżu.