NR 56

Jadwiga Umińska (1900 - 1983)

Erotyk, Przełom lat 50. i 60.

Tusz, akwarela, papier
34.80 x 25.40 cm

sygn. piórkiem śr..d.: Jadwiga Umińska.

Cena wywoławcza: 400 zł *

CENA UZYSKANA: 400 zł *

PROWENIENCJA
Praca ze zbioru rodziny artystki.
PROWENIENCJA
Jadwiga Umińska (1900 - 1983) - Malarka, graficzka, scenograf, członkini II Grupy Krakowskiej, siostra Eugenii Umińskiej (1910-1980), wybitnej polskiej skrzypaczki. Do II wojny światową związana z Warszawą, gdzie powstają obrazy i rysunki o tematyce warszwskiej  - m.in. "Kościół św. Anny w Warszawie nocą" czy zespół unikalnych rysunków dokumentujących Powstanie Warszawskie, wykonanych przez artystkę w trakcie...