NR 60

Józef Czajkowski (1872 - 1947)

Fragment Sukiennic, 1911

Autolitografia barwna, papier
30.50 x 41.00 cm

sygn. i dat. na kamieniu p.d.: Józef Czajkowski 911.

Cena wywoławcza: 300 zł
Grafika z Teki „Zjazd Lekarzy i Przyrodników" wyd. w 1911 w Krakowie. Grońska pisze:

„W 1911 r. odbył się X I Zjazd Lekarzy i Przyrodników Polskich w Krakowie. Komitet Gospodarczy Zjazdu upamiętnił to wydarzenie, co należy podkreślić z dużą aprobatą, ofiarowując uczestnikom piękną tekę graficzną ‚Kraków 1911".
Grońska, s. 191-192.

Grońska, s. 191-192.
Józef Czajkowski (1872 - 1947) - Malarz i grafik; uczył się w Monachium (1891-94) u J. i L.Herterichów i K. Marra, w Paryżu w Academie Julian, u J.Mac Neil Whistlera, w Kunstgewerbeschule w Wiedniu, w krakowskiej SSP (1894-95) i u K. Stryjeńskiego.