NR 61

Jan Hrynkowski (1891 - 1971)

Mała dziewczynka, 1923

Autolitografia barwna
38.50 x 29.50 cm

sygn. oł. p.d.: J.Hrynkowski

Cena wywoławcza: 1200 zł
Grafika z teki "Autolitografie", Kraków 1923
Maria Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie" s.236 poz.251
Jan Hrynkowski (1891 - 1971) -
​​Malarz, grafik, scenograf; związany z Formistami, był współzałożycielem Cechu Artystów Plastyków Jednoróg; początkowo pod wpływem ekspresjonizmu, malował kompozycje formistyczne, później wypracował pod wpływem koloryzmu indywidualny styl; w zakresie grafiki warsztatowej zajmowała go litografia, techniki metalowe, drzeworyt; uprawiał też...