NR 66

Leopold Lewicki (1906 - 1973)

Będzie dach nad głową, 1932

Akwaforta, papier
14.50 x 12.00 cm

sygn. oł. p.d. Na odwrocie dedykacja autorska.

Leopold Lewicki (1906 - 1973) - Malarz, grafik; studiował w ASP w Krakowie (u u J. Mehoffera i J. Wojnarskiego) i w pracowni J. Pankiewicza w Paryżu; był współzałożycielem Grupy Krakowskiej (1932); od 1936 działał we Lwowie; jest autorem ekspresyjnych, groteskowych grafik o wymowie społecznej, a także aktów, portretów i pejzaży; we wczesnej twórczości łączył elementy ekspresji, abstrakcji, a nawet nadrealnej...