NR 67

Pinkas Ignacy (1888 - 1935)

Widok z Małego Rynku w Krakowie, 1935

Autolitografia, papier
47.60 x 23.60 cm

sygn. piórem l.d.: Ignacy Pinkas.

Cena wywoławcza: 360 zł
Odbitka niekolorowana. Grafika z teki Kraków w dziesięciu autolitografjach barwnych Ignacego Pinkasa. [Kraków 1935]. Odbito 100 egz. w Zakładzie Lit. Fr. Zielińskiego i Ski.
Pinkas Ignacy (1888 - 1935) - Polski malarz, uczeń J. Malczewskiego, legionista.