NR 69
Akwaforta, papier
9.50 x 9.50 cm
Załamania p.d. narożnika bez szkody dla komp.
Widok odwrócony; oprawa. Pierwotna wersja pracy znanej z wydania wiedeńskiego - bardzo rzadkie!
Jan Rubczak (1884 - 1942) -
Grafik, malarz; reprezentant postimpresjonizmu; studiował w krakowskiej ASP (u F. Cynka i J. Pankiewicza), w Academié Colarossi w Paryżu i Lipsku; w 1917 założył własną szkołę grafiki w Paryżu; wiele podróżował m.in. do Włoch, Holandii i Hiszpanii oraz po Bretanii, Normandii i południowej Francji.