NR 70

Witold Rzegociński (1883 - 1969)

Szkic portretowy Pana E.C, ok. 1909

Akwaforta, papier
11.00 x 16.00 cm

sygn. oł. p.g.: Rzegocinski Witold

Cena wywoławcza: 600 zł *

CENA UZYSKANA: 600 zł *

STAN ZACHOWANIA
Grafika w oprawie. Na odwrocie naklejka TPSP w Krakowie (1909).
STAN ZACHOWANIA
Witold Rzegociński (1883 - 1969) - Polski malarz, witrażysta, medalier i grafik. Polski malarz, witrażysta, medalier i grafik. Studiował w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych pod kierunkiem m.in. Józefa Mehoffera, Leona Wyczółkowskiego, Józefa Unierzyskiego. W 1903 ukończył otrzymał dyplom i wyjechał do Paryża gdzie w "Ecole Nationale et Speciale de Beaux Arts" kontynuował naukę grafiki. Jego twórczość obejmuje...