NR 72

Henryk Walter

Zamek krakowski od strony północnej, ok. 1860

Litografia tonowana
25.00 x 31.00 cm

sygn. płyty: w lewym dolnym rogu napis: Rys. z nat. H. Walter; p.d.: odbito w Litografii M. Salba; śr.d.: tytuł.

Cena wywoławcza: 280 zł
Plansza z „Album widoków Krakowa i jego okolic" [Henryk Walter], Kraków [ok. 1860]. Rysownik i litograf pochodzący i wykształcony we Francji. W latach 1853-1855 pracował, a od 1955-1958 kierował Zakładem Litograficznym Maksymiliana Fajansa w Warszawie jako główny wykonawca rysunków i litografii. Wędrówki po kraju dawały mu materiał do publikacji rysunków z widokami.

Po 1858 osiadł w Krakowie, pracował tam w Litografii „Czasu" oraz u Marcina Salba
STAN ZACHOWANIA
Na marginesie opis kolekcjonerski piórem.

STAN ZACHOWANIA