NR 1

Grzegorz Bednarski (ur. 1954)

Mariusz malujący barki, 2001/2003

Olej, płótno
70.00 x 110.00 cm

sygnowany i opisany autorsko na odwrocie

Grzegorz Bednarski (ur. 1954) - Malarz, rysownik; studiował w krakowskiej ASP (u J. Szancenbacha); mieszka i tworzy w Krakowie, od 1998 kieruje własną pracownią malarstwa na ASP; w l. 80. związany był z  ruchem kultury niezależnej; początkowo malował wielkie ekspresyjne kompozycje, o gorzkim, mrocznym klimacie, w których podejmował problematykę egzystencjalnego cierpienia (Wielkie metafizyki, 1981; Poruszenie z...