NR 19
Szałas tatrzański, lata 30. XX w.
Akwarela, papier
35.50 x 50.50 cm
sygn. l.d.: Rafał Malczewski
PROWENIENCJA
Praca pochodzi ze spuścizny po Władysławie Szaferze - polskim botaniku, profesorze UJ, dyrektorze krakowskiego Ogrodu Botanicznego, wieloletnim dyrektorze Instytutu Botaniki UJ.
STAN ZACHOWANIA
Praca po konserwacji.
Rafał Malczewski (1892 - 1965) -
Malarz, akwarelista i pejzażysta, również prozaik; reprezentant nurtu przestylizowanego realizmu; syn Jacka; studiował w Wiedniu oraz u ojca w krakowskiej ASP.