NR 22

Kazimierz Mikulski (1918 - 1998)

Kompozycja z kotem, lata 60. XX w.

Technika mieszana, tektura
15.00 x 23.00 cm

Cena wywoławcza: 24000 zł
STAN ZACHOWANIA
Na odwrocie potwierdzenie autorstwa pracy przez żonę artysty (12 XI 1999).
STAN ZACHOWANIA
Kazimierz Mikulski (1918 - 1998) -
Malarz, rysownik i scenograf, jeden z wybitniejszych artystów 2. połowy XX w.; studiował w krakowskiej ASP (m.in. u K. Sichulskiego) oraz aktorstwo w Studiu Dramatycznym przy Starym Teatrze w Krakowie; członek Grupy Młodych Plastyków i Grupy Krakowskiej;  tworzył pod wpływem surrealizmu i malarstwa metafizycznego, niekiedy odwołującego się do form...