NR 29

Czesław Rzepiński (1905 - 1995)

Martwa natura

Akwarela, papier
24.00 x 31.70 cm

sygn. l.d.: Rzepiński.

Cena wywoławcza: 1500 zł

CENA UZYSKANA: 2000 zł

Czesław Rzepiński (1905 - 1995) -
Malarz, rysownik i grafik, przedstawiciel koloryzmu; studiował w Krakowie u W. Weissa i F.S. Kowarskiego oraz w Paryżu u J. Pankiewicza; prawiał malarstwo sztalugowe, rysunek i grafikę; realizował głównie martwe natury i pejzaże, malował też kompozycje figuralne i portrety.