NR 44

Zygmunt Waliszewski (1897 - 1936)

Leśny pejzaż

Akwarela, papier
25.30 x 21.80 cm

sygn. p.d.: Z W.   Sygn. na odwrocie: Z. Waliszewski

Cena wywoławcza: 2000 zł

CENA UZYSKANA: 3000 zł

PROWENIENCJA
Na odwrocie pracy notatka proweniencyjna: „Ze zbiorów po Cybulskim z Krakowa" [Tadeusz Cybulski]
PROWENIENCJA
Zygmunt Waliszewski (1897 - 1936) - Waliszewski Zygmunt (1897-1936): malarz i rysownik, jeden z ważniejszych artystów dwudziestolecia międzywojennego, przedstawiciel koloryzmu; studiował w Tyflisie (obecnie Tbilisi) i w krakowskiej ASP (u W. Weissa i J. Pankiewicza); w l. 1915-17 służył jako ochotnik w armii rosyjskiej; w 1920 powrócił do Polski i zamieszkał w Krakowie; przyjaźnił się z T. Czyżewskim i S. Młodożeńcem,...