NR 50
Litografia
53.50 x 70.00 cm
sygn. pod kompozycją tytuł i noty edytorskie. sygn. płyty; pod kompozycją tytuł i noty edytorskie. Litografował Emile Lasalle.
Cena wywoławcza:
300 zł
Rosa Bonheur to najbardziej znana w XIX w. francuska malarka i rzeźbiarka. Reprezentowała naturalizm. Wystawiła prace w Salonie Paryskim do 1853. Dwukrotnie uhonorowana złotym medalem. Musiała mieć zgodę prefektury policji, by nosić męskie ubrania (co było jej niezbędne m.in. do studiowania anatomii zwierząt w rzeźniach).
Była pierwszą artystką, nagrodzoną Legią Honorową.
STAN ZACHOWANIA
uszkodzone marginesy bez szkody dla kompozycji
STAN ZACHOWANIA
Rosa Bonheur (Marie-Rosalie Bonheur) -