NR 62

Stefano della Bella (1610 - 1664)

Jeździec Węgierski, 1648/1650

Akwaforta, papier
18.00 x 18.00 cm

sygn. pł. p.d.: S.D. Bella.

Cena wywoławcza: 1200 zł

CENA UZYSKANA: 1200 zł

Grafika z cyklu „Węgierscy, polscy i egzotyczni jeźdźcy".
.: J. Talbierska, Stefano Della Bella, Warszawa 2001, poz. IV 30, s.181.
Stefano della Bella (1610 - 1664) - Włoski malarz i grafik; działał we Florencji pod patronatem rodu Medyceuszy, uwieczniając zarówno sceny bitew, jak i wydarzenia kulturalne organizowane na wielkich placach florenckich, co stanowi obecnie ciekawy obraz XVII-wiecznego życia. Znany jest z ponad tysiąca pozostawionych rycin.