NR 68

Stanisław Raczyński (1903 - 1982)

Kraków. Ogrojec przy kościele św. Barbary, lata 50. XX w.

Drzeworyt barwny
31.50 x 21.50 cm

sygn. i tytułowany piórem pod kompozycją

Cena wywoławcza: 250 zł

CENA UZYSKANA: 400 zł

STAN ZACHOWANIA
Grafika odbita własnoręcznie przez autora; wklejona w autorskie pp.
STAN ZACHOWANIA
Stanisław Raczyński (1903 - 1982) -
Malarz i grafik, scenograf; studiował w krakowskiej ASP, naukę uzupełniał w Paryżu i we Włoszech; był scenografem teatrów Krakowa i Poznania; uprawiał głównie drzeworyt, pozostając pod wpływem Władysława Skoczylasa.