NR 68
Kraków. Ogrojec przy kościele św. Barbary, lata 50. XX w.
Drzeworyt barwny
31.50 x 21.50 cm
sygn. i tytułowany piórem pod kompozycją
STAN ZACHOWANIA
Grafika odbita własnoręcznie przez autora; wklejona w autorskie pp.
Stanisław Raczyński (1903 - 1982) -
Malarz i grafik, scenograf; studiował w krakowskiej ASP, naukę uzupełniał w Paryżu i we Włoszech; był scenografem teatrów Krakowa i Poznania; uprawiał głównie drzeworyt, pozostając pod wpływem Władysława Skoczylasa.